Warunki lokalowe

Nasze przedszkole usytuowane jest na pięknej, rozległej (2000m²) posesji, 500m od głównej drogi do Warszawy, z lasem w tle.

Architektura krajobrazu zachwyca iglastym starodrzewem, dającym niezbędny cień, a jednocześnie pozostawiającym urokliwe przestrzenie, skąpane w południowym słońcu.

Rozległa aleja, oświetlona o zmroku ogrodowymi lampionami, prowadzi na plac zabaw. Posiada on niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Urokliwe otoczenie naszej placówki stwarza wspaniałą atmosferę do wypoczynku i zabawy.

Budynek przedszkola został całkowicie dostosowany do wymogów dla placówek dydaktycznych ZL-II.

Posiada:

• przestronne sale dydaktyczne (40-60 m²)
  • łazienki przy każdej sali, dostosowane do potrzeb małych dzieci
  • salę zajęć terapeutycznych i zabaw
  • gabinet specjalistów
  • salę relaksacyjną
  • jadalnię
  • szatnię
  • duży ogród
  • parking utwardzony

Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu. Nasza placówka posiada własny, ogrodzony plac zabaw. W przedszkolnym ogrodzie dzieci mogą wybrać różne formy aktywności: zabawa w piaskownicy, huśtawki, zjeżdżalnie, karuzela lub uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych. Posiadamy też bogaty „park samochodowy” (wraz z rowerkami, traktorami, ciężarówkami), którymi dzieci jeżdżą po ogrodowej utwardzonej alei.

Takie formy aktywności rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia dzieci, kształtują pomysłowość i wyobraźnię. Nauczyciele inspirują zabawy dzieci poprzez podawanie pomysłów, sugestii i udostępniają potrzebne akcesoria gimnastyczne.

Organizujemy także spacery i wycieczki, podczas których dokonywane są obserwacje przyrodnicze.

Nasz plac zabaw wyposażony jest w bezpieczną nawierzchnię i odpowiednią ilość drewnianych, atestowanych zabawek, dostosowanych do wieku i możliwości dzieci.